AF SQ AR HY AZ BE BN BG CA ZH-CN CO CS DA NL EN EO ET TL FI FR FY DE EL HI HU IS ID GA IT JA KO LO LA LV LT MK MS ML MN NE NO PL PT RO RU SR SL ES SU SV TH TR UK UZ VI ZU

+ 8801723283638

24 / 7 за поддршка на корисниците

WhatsApp + 8801758300772

База на податоци за е-пошта на Швајцарија

Најновата база на пошти има повеќе од 300 милиони деловни (b2b) списоци за е-пошта и 400 милиони потрошувачи (b2c) база на е-пошта од целата земја Најновата база на податоци за пошта секогаш ви ја обезбедува целата чиста и свежа маркетинг листа за е-пошта за поштенските кампањи на вашата компанија. Anyе добиете повеќе од добри податоци од која било друга компанија што дава услуги на пошта. Ние ќе ви доставиме 90% точни валидни податоци. Сите наши податоци се основни за двојно вклучување и дозвола, така што нема проблем со поплаките за ГДПР. Ние продаваме единствена копија од која било база на податоци. Една копија за еден клиент.

Најновата база на податоци за пошта исто така ќе ви помогне да ја изградите вашата насочена листа на контакти од која било насочена земја, личност, индустрија, град. Купувајте податоци од нас се безбедни и загарантирани квалитетни податоци. Исто така, имајте подготвени податоци што можете да ги купите и можете да ги користите за вашите кампањи. Исто така, ќе добиете помош од нас ако ви требаат какви било консултации за маркетинг кампањи по е-пошта.

База на податоци за е-пошта на Швајцарија

База на податоци за е-пошта во Швајцарија ви овозможува и во Швајцарија деловна база на податоци за контакт со потрошувачите. Најновата база на податоци ™ има над 300 милиони бази на е-пошта од целиот свет. Имаме добра и квалитетна деловна база на податоци од Швајцарија. Ние ви обезбедуваме најнова и важечка база на податоци за е-пошта во Швајцарија за 2018 година за да ја зголемиме продажбата на вашата компанија. Најнова база на податоци ™ најдобриот снабдувач на списоци со е-пошта.

База на податоци за е-пошта во Швајцарија ќе ви помогне да ги достигнете деловните потрошувачи и потрошувачите во Швајцарија. Можете лесно да стигнете до нив со оваа е-пошта со податоци за е-пошта во Швајцарија. Thisе добиете точни информации 90% од оваа листа со е-пошта.

Швајцарија деловна адреса за е-пошта

0
Швајцарија Б2Б-адреса на е-пошта
Швајцарија База на податоци за деловни е-пошта

Листата со адреси за деловна е-пошта во Швајцарија ви обезбедува само активни информации за деловен контакт од деловната активност во Швајцарија. Оваа база на податоци за деловни е-пошта во Швајцарија можете да ја користите за маркетинг кампањи за вашата електронска пошта. Исто така, доколку сакате да добиете каква било база на податоци за е-пошта од Швајцарија, ве молиме да не известите. Пред сè, детали за базата на податоци за деловни е-пошта во Швајцарија.

Износ на записи: 900,000

(Оттука, сите записи вклучуваат адреси за е-пошта!)

Вклучување на списокот:

* Име * Име на деловна активност * адреса * Град * Поштенски код * Држава

* Е-пошта * Телефонски број * Број на факс * Адреса на веб-страница

Тип на датотека: Excel, CSV

(Еднократен надомест)

Испорака: веднаш преземете.

Список на е-пошта за потрошувачи во Швајцарија

0 милиони
Швајцарија Б2Ц-адреса на е-пошта
Список на е-пошта за потрошувачи во Швајцарија

Бидејќи им служиме на развиените земји, имавме репутација во онлајн бизнис. Ако сакате да останете силни меѓу другите истакнати и моќни земји, треба да направите силна платформа со избирање на најдобра онлајн компанија. Искрено веруваме дека, нашата компанија ќе може да ги задоволи вашите барања и да го изгради вашето признание како успешен продажби преку Интернет.

Можете да судите за услугата за обезбедување на нашата компанија со користење на нашите примероци мејлинг-списоци. Појасно е ако ја посетите нашата веб-страница и погледнете ги коментарите / повратните информации за нашата услуга. Можеме да ја дадеме гаранцијата дека, никогаш нема да бидеме обвинети од вас.

Список на бази на податоци за е-пошта за потрошувачи во Швајцарија со активни податоци само за луѓе од Швајцарија. Оваа листа можете да ја користите за промоција на вашата компанија. Значи, ако сакате да креирате поштенски кампањи до Швајцарија, тогаш оваа база на податоци ќе ви помогне за ова. Пред сè, детали за базата на податоци за е-пошта на потрошувачите во Швајцарија.

Купете го списокот со е-пошта на B2C за Швајцарија

Износ на записи: 2 милиони

(Оттука, сите записи вклучуваат адреси за е-пошта!)

Вклучување на списокот:

* Име * Име на контакт * Возраст * адреса

* И-мејл адреса* IP адреса * Телефонски број

Тип на датотека: Excel, CSV

(Еднократен надомест)

Испорака: веднаш преземете.

2020 Швајцарија База на податоци за бизнис и потрошувачи на е-пошта

За ова мора да ви треба најновата компанија за надградба за да работите. Може да се придружувате со Најновата база на податоци за испраќање, таа е една од најистакнатите мрежни компании на светот. Нашата компанија воспостави база на податоци за е-пошта за 2018. Собравме база на податоци за е-пошта за бизнис и потрошувачи од целиот свет од каде можете да ги добиете најновите и ажурирани списоци за испраќање.

Швајцарија Прашања и одговори за база на е-пошта

Кога вашата адреса за контакт последно се ажурира?

Што е најважно, секој месец ја ажурираме нашата адреса за контакт. Ние ги градиме нашите податоци од повеќе извори. Значи, откако добиваме податоци секој месец, ажурираме.

Кога податоците се испорачуваат?

После тоа, правејќи нарачка во рок од 4 часа, вашите податоци ќе бидат доставени, а за сопствени податоци за контакт, ние земаме максимум 72 часа за изградба на податоци.

Што е точноста на податоците?

Како заклучок, ви обезбедуваме 95% податоци за точност. Нашата целосна адреса за контакт е потврдена од човечко и компјутерско око.

Кој тип на податоци што ги обезбедувате?

Сепак, ние обезбедуваме податоци за адреси на деловни контакти, исто така, податоци за адреси за контакти на потрошувачи и лица за контакти со компании според наслов на вработен во компанијата и податоци за функцијата на работата Исто така, можете да изградите список со е-пошта според информации за контакт на насочена личност според индустрија или земја, исто така, држава и град.

Овој список со е-пошта е свеж?

Сепак, списокот со сите е-пошта е свеж и исчистен од нашиот тим.

Може ли да го користам за мојот CRM?

Со други зборови, подготвен е да ја користи секоја CRM платформа.

Може ли да изградам насочени водичи?

Покрај тоа, Ако сакате да градите насочени водичи, ние ќе ги изградиме за вас.

Зошто ти верувам?

Покрај тоа, ние работиме деловни активности во 2012 година. Ние сме единствената најголема компанија за давателот на податоци. Целата адреса за контакт е точна 95%. Ако добиете повеќе од 5% податоци за отскокнување, тогаш ќе ги замениме нашите податоци. Тоа е нашата гаранција.

Кој формат за адреса за контакт?

Со други зборови, ние ќе ви обезбедиме Excel или CSV формат за вашата нарачана адреса за контакт.

Листите за испраќање имаат дозвола?

Покрај тоа, целата наша адреса за контакт е основа за дозвола и подготвена е ГДРП.

Кој е вашиот извор на податоци?

Како заклучок, нашиот извор на податоци е различна платформа. Ги зедовме сите податоци од доверливи страници и се определуваме само за изворот на податоци. Ние градиме список со е-пошта од деловен извор и извор на потрошувач.

Адресата за е-пошта е активна или валидна?

Покрај тоа, целата адреса за е-пошта е активна и излегувајте доколку некоја е-адреса не е валидна, па затоа ќе ви ги вратиме парите.

Списокот за е-пошта за маркетинг е ажуриран?

Што е најважно, нашиот список за маркетинг по е-пошта е ажуриран и неодамна ажуриран.

Овој список за маркетинг преку е-пошта го носи водството за продажба?

Со други зборови, Да, нашата листа за телемаркетинг донесе повеќе затворено водство за продажба за вашата компанија

Поврзани води

whatsapp копче-мин