AF SQ AR HY AZ BE BN BG CA ZH-CN CO CS DA NL EN EO ET TL FI FR FY DE EL HI HU IS ID GA IT JA KO LO LA LV LT MK MS ML MN NE NO PL PT RO RU SR SL ES SU SV TH TR UK UZ VI ZU

+ 8801723283638

24 / 7 за поддршка на корисниците

WhatsApp + 8801758300772

База на податоци за аптеки

  • Пониски цени
  • 90% Точни
  • Свежи и исчистени
  • неодамна ажурирани

Најновата база на податоци за испраќање има повеќе од 300 милиони е-списоци со бизнис (b2b) и 400 милиони потрошувачи (b2c) од е-пошта од целата светска земја. Најновата база на податоци за испраќање секогаш ви обезбедува сите чисти и свежи списоци за маркетинг на е-пошта за кампањи за испраќање на вашата компанија. Getе добиете повеќе од добри податоци од која било друга компанија давател на списоци со пошта. Ние ќе ви доставиме точни валидни податоци 90%. Сите наши податоци се двокреветни и основни за дозвола, така што нема проблем со жалба на GDPR. Ние продаваме единствена копија на нашата која било база на податоци. Една копија за еден клиент.

Најновата база на податоци за испраќање исто така ќе ви помогне да ја креирате насочената листа со контакти од која било целна земја, личност, индустрија, град. Купувајте податоци од нас се безбедни и гарантирани податоци за квалитет. Исто така, имате подготвени податоци што можете да ги купите и можете да ги користите за вашите кампањи. Исто така, ќе добиете помош од нас ако ви треба консултација за маркетинг кампањи преку е-пошта.

База на податоци за аптеки

0
Адреса на база на аптеки
База на податоци за аптеки

Списокот со е-пошта во аптека ги вклучува сите детали за контакт со фармација во САД. Ако сакате да дојдете до лице во аптека за продажба на вашите производи или услуги, тогаш можете да пробате со списокот со е-пошта во аптека. Список со е-пошта во аптека ги има сите информации за контакт на лицето во аптека што можете да ги користите за маркетинг на вашите производи.

Овие технолошки подобрувања се вкоренети во компонента на структурата на базата на податоци за аптеки, која е населена со информации од најмалку два различни аптека системи за малопродажба, кои не комуницираат едни со други.2. Структура на податоците од барањето 1, каде што релационата табела со податоци во врска со фармацевтската трансакција податоци од два различни типа структури на базата на податоци, така што податоците за трансакцијата во аптека се конфигурирани за да бидат пристапни и управувани преку шемата за податоци на сесијата.

Дополнително, базата на податоци за лекови на ФДА може да се користи за пребарување на лекови кои тековно минуваат низ клинички испитувања и / или процес на одобрување. MedImpact и NCPDP соработуваа за да ги насочат ефикасноста во собирањето и пристапот до податоците и документите за аптеки, за да и ’дадат на здравствената индустрија алатки и технологија потребни за да се помогне во поедноставувањето на деловните активности и да се намалат трошоците.

Купете список со е-пошта во аптека

Фармацевтската база на податоци е една од најновите списоци со е-пошта за секоја земја. Фармацевтската услуга ги вклучува сите пораки, адресата, телефонските броеви на напредната аптека, и сите информации за контакт. Доколку сакате да ја добиете најдобрата база на податоци за аптеки од која било земја, мора да ја користите нашата база на податоци и да ги следите сите информации за нашата компанија.

Ние ја доставуваме оригиналната датотека со податоци, што е многу корисна за вашата работа. Ние се обидуваме да обезбедиме 95% услуга што ја гарантира вашата стапка на успех. Ве молиме контактирајте не за да добиете повеќе фармацевтски бази на податоци.

Износ на записи: 10,000

Списокот вклучува:

Име на бизнис
Адреса
Град
Држава
Поштенски број
Аптека за адреса на аптека за аптека
Контакт аптека Телефонски број
Број на факс во аптека
веб-страница адреса
Код на СИЦ
Бизнис категорија
Тип на датотека: Excel, CSV

Ажурирано: Неодамна ажурирано

Вкупен трошок: $ 350

(Еднократен надомест)

Испорака: веднаш преземете.

Прашања и одговори за базата на податоци на фармацијата

Кога вашата адреса за контакт последно се ажурира?

Секој месец ја ажурираме нашата адреса за контакт. Ги градиме нашите податоци од повеќе извори. Значи, откако добивме податоци секој месец, правиме ажурирање.

Кога податоците се испорачуваат?

По нарачката во рок од 4 часа вашите податоци ќе бидат доставени и за прилагодени податоци за контакт потребни се максимум 72 часа за градење на податоци.

Што е точноста на податоците?

Ви даваме податоци за точноста 95%. Нашата целата адреса за контакт е верификувана од човечки и компјутерски око.

Кој тип на податоци што ги обезбедувате?

Ние нудиме податоци за адреса за деловен контакт, исто така, податоци за адреса за контакт со потрошувачи и лице за контакт со компанија според наслов на вработените во компанијата и податоци за функцијата на работа. Исто така, можете да изградите список со е-пошта според информации за контакт со целни лица по индустрија или земја, исто така, држава и град.

Зошто ти верувам?

Ние работиме бизнис во 2012. Ние сме единствената најголема компанија за давателот на податоци. Целата адреса за контакт е точна 95%. Ако добиете повеќе од 5% податоци за отскокнување, тогаш ние ќе ги замениме нашите податоци. Тоа е нашата гаранција.

Кој формат за адреса за контакт?

Ние ќе ви овозможиме ексел или формат CSV за вашата нарачана адреса за контакт.

Листите за испраќање имаат дозвола?

Нашата целосна адреса за контакт е основа за дозвола и подготвена е GDRP.

Кој е вашиот извор на податоци?

Нашиот извор на податоци е различна платформа. Ги преземавме сите податоци од доверливи страници и се определивме само во извор на податоци. Изработуваме список со е-пошта од деловен извор и извор на потрошувачи.

Поврзани води